Organizacja oryginalnej imprezy wcale nie musi być trudnym zadaniem, a za przeszkodę nie można uznać nawet ograniczonej pomysłowości. Gdy mówimy o najgorętszych trendach, z którymi mamy ostatnio do czynienia, najczęściej zwracamy uwagę na imprezy tematyczne. Każdy z nas może wyczarować klimat PRL-u, Hollywood oraz Dzikiego Zachodu, a kilka podpowiedzi sprawi, że będzie to zadanie znacznie mniej skomplikowane niż można byłoby sądzić. Same imprezy tematyczne najczęściej definiuje się jako te, w których wszystkie elementy zabawy począwszy od strojów i dekoracji aż po jedzenie, drinki i muzykę są podporządkowane jednemu, ustalonemu wcześniej motywowi tematycznemu.

Tematyka takich imprez może być zróżnicowana i uzależniona jest nie tylko od pomysłowości, ale również od upodobań tak gospodarza, jak i gości. Największą popularnością cieszą się te, które są stylizowane na lata minione, choć wśród motywów dość często eksploatowanych wymienia się również kraje, kolory, filmy i bajki oraz profesje. Motyw przewodni sprawdza się znakomicie zwłaszcza wówczas, gdy zależy nam na zerwaniu ze schematycznymi, a tym samym również przewidywalnymi przyjęciami. Jeśli impreza taka zostanie zorganizowana we właściwy sposób, istnieje szansa, że na długo pozostanie w pamięci dobrze się bawiących gości. Kluczem do sukcesu wydaje się w takim przypadku przede wszystkim samodyscyplina, oczekuje się bowiem, że zarówno goście, jak i gospodarze dopasują stroje do wybranego motywu. Gospodarze muszą też pamiętać o całościowym wrażeniu, wskazane jest więc zadbanie o dekoracje inspirowane motywem organizowanej imprezy. Bardzo ważnym aspektem tego rodzaju imprezy jest również muzyka, już wcześniej warto więc zadbać o playlistę, która będzie powiązana z motywem przewodnim spotkania. Oczywiście, przygotowania takie zajmują więcej czasu niż podczas klasycznych imprez, dobrym pomysłem wydaje się więc takie ich rozłożenie, aby przynajmniej część zadań było realizowanych przez gości. Najważniejszym zadaniem jest jednak dobór tematyki, która rozbawi i zainteresuje gości. Na szczęście, możliwości jest co najmniej kilka. Impreza w klimacie PRL-u jest stosunkowo łatwa do przygotowania, odpowiedni strój można bowiem znaleźć w szafie należącej do babci albo mamy. Obszerne marynarki z poduszkami i dżinsowe spódnice sprawdzą się znakomicie, w cenie są przy tym również baki i wąsy u panów oraz obcisłe koszule, z których wystaje podkoszulek. Dekoracje również nie powinny być zadaniem skomplikowanym, można przygotować je bowiem zarówno z rolek papieru na sznurku, jak i z goździków. Zawsze można też przypomnieć sobie jakieś zachęcające do pracy hasła, które, wymalowane na papierze, oddadzą klimat minionej epoki. Impreza tego typu nie musi być wyzwaniem kulinarnym, ciekawym pomysłem może być jednak wprowadzenie zasady mówiącej o tym, że zarówno dania, jak i drinki będą wydawane jedynie na kartki. Innym ciekawym rozwiązaniem jest impreza hawajska ze spódnicami z trawy, japonkami oraz naszyjnikami z kwiatów. Tu za ozdobę wystarczą porozstawiane leżaki oraz girlandy, nie wolno jednak zapominać, że drinki serwowane gościom koniecznie muszą mieć w zestawie palemkę.

Nie można też zapomnieć o ananasach i tańcu hula, który może być też imprezowym tańcem konkursowym. Impreza w stylu Dzikiego Zachodu również nie jest trudna do zorganizowania zwłaszcza, że zarówno kowboje, jak i kowbojki mogą wystąpić w kapeluszach, kamizelkach i czerwonych bandankach na szyję. Wnętrze można udekorować kaktusami, jeśli zaś nie dysponujemy tego rodzaju pięknymi roślinami, zawsze możemy je narysować. Muzyka w stylu country powinna dopełnić obrazu, a uczestnikom zabawy zawsze można zaproponować grę w rzutki i wspólne tańczenie kankana.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *