Myślę, że każdy pracodawca ma świadomość wagi eventów integracyjnych. Korzyści z nich jest wiele: lepsza atmosfera w firmie, wzrost zaufania i zaangażowania w wykonywaniu obowiązków, lepsza komunikacja i identyfikacja z zakładem pracy to takie pierwsze z nich. Przekłada się to na działalność całego przedsiębiorstwa, które zyskuje lepsze wyniki i odnotowuje wzrost wydajności.

Nowa jakość imprez integracyjnych

Wyjazdy integracyjne nie powinny się już kojarzyć z libacjami alkoholowymi i wybrykami pracowników. Obecnie stawia się na połączenie dobrej zabawy z edukacją, szkoleniami, które nie muszą mieć bezpośredniego związku z wykonywaną w pracy funkcją.

Odpowiednio zorganizowany wyjazd ma na celu także zminimalizowanie sytuacji stresowych między pracownikami i szefostwem, wzrost poczucia przynależności do grupy i firmy, lojalność, zmianę nastawienia pracowników i wzrost ich motywacji oraz podniesienie ich kwalifikacji.

Atrakcje szkoleniowo-imprezowe na integracji

Ciekawym rozwiązaniem są imprezy firmowe z przesłaniem. Poniżej zaprezentuję kilka najciekawszych propozycji na oryginalne spotkanie integracyjne.

Pierwszym pomysłem jest odwiedzenie „Bursztynowej komnaty” znajdującej się na terenie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Uczestnicy zostają podzieleni na grupy i mają wypełnić określone przez organizatora zadania. Jeśli grupa będzie wykonywać kolejne z nich od razu otrzyma wskazówki pomagające odnaleźć im tytułową komnatę. Cała gra wpływa korzystnie na pracę zespołową.

Kolejną ciekawostką jest tak zwany „Karmazynowy szkwał”. Polega on na zorganizowaniu przyjęcia w morskim stylu łącznie z chrztem morskim lub grami sprawnościowymi. Organizatorzy dbają o odpowiedni dobór rekwizytów i motywują innych do wspólnej zabawy.

Bardzo budującym grupę eventem jest wspólne granie na afrykańskich bębnach Djembe. Wspólna zabawa ma za zadanie odstresować pracowników, rozwinąć pomysłowość i umocnić zespół. Używając tych bębnów uczestnicy wykorzystują do myślenia obie półkule mózgu, pobudzając swoja kreatywność.

Impreza tematyczna związana jest zwykle z wcieleniem się w jakąś postać z innych czasów. Propozycją są „Szalone lata 70-te” czyli zabawa taneczna wymagająca przebrania się w stroje stylizowane na tą dekadę i tańczenie w modnym wtedy stylu. Organizatorzy są odpowiedzialni za adekwatne dla pracowników atrakcje i rekwizyty.

„Piłkarskie szaleństwo” dobre będzie dla zbudowania mocnej grupy pracowników, nie będąc skierowane tylko i wyłącznie do fanów piłki kopanej. Cała gra polega na wytypowaniu za pomocą testów sprawnościowych z grupy pracowników drużyn i rozegrania meczu. Oczywiście pomysł świeci triumfy w firmach, gdzie jest przewaga mężczyzn.

Ostatnią propozycją jest zorganizowanie poligonu z prawdziwego zdarzenia. Integracja polegać będzie na wyścigach quadów, pokazach pirotechnicznych, szkoleniach z zakresu obsługi wykrywacza metali, gry w paintball oraz na jeździe pojazdem opancerzonym. Jest to pomysł skierowany dla wielbicieli mocnych wrażeń.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *