Planujesz wyjazd na wakacje, a nie masz pojęcia co spakować do walizki? Nie jesteś jedynym takim przypadkiem. Ze statystyk dostępnych w Internecie (bez gwarancji ich autentyczności) wynika, że co drugi Polak nie wie, co ma spakować do walizki przed wyjazdem. Wiecie czym to jest spowodowane? Zdecydowanie tym, że podróżujemy zbyt rzadko. Ok, Wy bierzcie się za lekturę, a ja zacznę Cię powoli pakować do wyjazdu.

Kierunek – Karpacz!

Karpacz to miasto mieszczące się w karkonoskich górach. Jest malownicze, chłodne i bardzo urokliwe. Do swojej górskiej walizki powinieneś spakować przede wszystkim ciepłe ubrania. Ważna będzie odzież termoaktywna i bielizna tego samego gatunku. Skórzane rękawiczki powinieneś zastąpić termoaktywnymi. Kosztują 30-40 złotych, a będą Ci służyć latami. W swojej walizce będziesz potrzebował miejsce na apteczkę. Lepiej dmuchać na zimne. Jeśli wybierasz się po to, aby jeździć na nartach, to koniecznie wykup polisę ubezpieczeniową. W razie jakiegokolwiek wypadku agencja ubezpieczeniowa wypłaci Ci odszkodowanie. Taka polisa to wydatek około 130-210 złotych (np. w PZU).

Pamiętaj, że udajesz się w góry, więc powinieneś spakować sporo jedzenia. Niska temperatura sprawia, że ciało zużywa więcej energii na ogrzewanie mięśni. Wystarczy 2-3 kilometrowy spacer aby się zrobił głodny. Nawet jeśli planujesz postoje w knajpach – na wszelki wypadek zrób sobie kilka kanapek. Do swojej walizki włóż kilka ręczników, środki czystości i zapasową parę okularów (jeśli nosisz okulary). Nie zapominaj o termosie i papierowych ręcznikach – zawsze się przydają.

W walizce masz jeszcze sporo miejsca, więc umieścimy w niej aparat fotograficzny, pendrive do zgrywania zdjęć oraz tablet lub notebook. Na wszelki wypadek włożymy też kilka baterii AA. Jeśli palisz papierosy, będziesz miał przy sobie zapalniczkę. Jeśli nie palisz – kup ją i schowaj w walizce. Jednym z najważniejszych elementów, które muszą się znaleźć w walizce są buty. Jeśli nie posiadasz zimowych butów, to kup nowe. Kosztują około 200 – 250 złotych. Buty są bardzo ważnym elementem, bo chronią nie tylko nogi, ale całe ciało przed wychłodzeniem. 75% ciepła ucieka poprzez głowę (nie noszenie czapki), a 25% poprzez nieodpowiednie buty. Zadbaj o swoje zdrowie i kup zarówno buty, jak i czapkę.

To wszystko. Właśnie spakowaliśmy Twoją walizkę. Jeśli potrzebujesz coś jeszcze, a ja o tym nie napisałem, to sprawdź czy masz jeszcze wolne miejsce i zapakuj to!

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *