Gdy do Sylwestra pozostaje coraz mniej czasu, a my marzymy o tym, aby na wieczornym przyjęciu dobyć tytuł królowej, nie powinnyśmy panikować. Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja, pewność siebie i wsparcie otoczenia. A przede wszystkim budzik, bo w ten szczególny dzień nie warto się wylegiwać. Najlepszym rozwiązaniem jest pobudka o siódmej, pobudzający prysznic i balsam znakomicie nawilżający ciało. Pół godziny później możemy wypić szklankę wody z plasterkiem cytryny, jest to bowiem połączenie, które nie ma sobie równych. Zwiększa siły organizmu i ułatwia jego oczyszczanie, co przyda się wieczorem.

bal sylwestrowy

Śniadanie nie powinno być zbyt obfite. Płatki utrzymają nas do obiadu w dobrej kondycji, a jednocześnie nie zaszkodzą naszej figurze. Wspomnienie o obiedzie nie jest zresztą przypadkowe. W żadnym wypadku nie powinnyśmy z niego zrezygnować, wskazane jest przy tym, aby posiłek był bogaty w proteiny. Po obiedzie myjemy zęby i zaczynamy poważne przygotowania. Pierwszym krokiem niech będzie nałożenie na usta balsamu odżywiającego, kolejnym zaś przymierzenie sukienki, być może bowiem będzie ją trzeba jeszcze wyprasować.

O czternastej możemy już zacząć o malowaniu paznokci dłoni, jeśli bowiem efekt nie będzie nam odpowiadał, będziemy miały czas na drobną korektę wcześniejszej koncepcji. Przed siódmą powinnyśmy zająć się fryzurą pamiętając o znakomitych rezultatach, jakie przynosi preparat do układania włosów. Do utrwalenia uczesania warto wykorzystać mocny lakier, jeśli zaś myślimy o ozdobach do włosów, one również powinny być nałożone odpowiednio wcześnie. Gdy fryzura będzie już gotowa, można zająć się wieczorowym makijażem. Tu przyda się krem nawilżający, podkład należy przy tym nałożyć dopiero, gdy podkład zostanie wchłonięty. Po zakończeniu pracy warto sięgnąć po czysty pędzel i omieść nim delikatnie całą twarz, ten prosty zabieg przyczyni się bowiem do tego, że zatrą się granice pomiędzy kolorami. Przed ósmą można już założyć sukienkę i spakować do torebki te wszystkie kosmetyki, które mogą się przydać, gdy pojawi się konieczność poprawy makijażu. Warto pamiętać też o grzebieniu do poprawienia fryzury. Potem pozostaje już tylko skorzystanie z odrobiny perfum i możemy ruszać na bal.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *